KONST / Litografier / Färglitografier 12826026
nr 1282 6026
Sven Lidberg
(1929-2009), Sverige
Färglitografier, 3 st, Den gyldene freden, Gripsholm, tre friare, 270-290-upplagor. Signerad. Motivet: 28x15 & 33x24 cm
Sven Lidberg, svensk målare född 1929 i Stockholm, död 2009.
Utrop:
1.200 kr
Såld:
1.300 kr
måndag 21 oktober 2019
kl 19:58:42
800 kr
900 kr
1.100 kr
1.200 kr
Sven Lidberg
Läs mer om Sven Lidberg